تبلیغات
کشاورزی, دام و طیور, دامپروری, پرورش طیور - پشت پرده واردات برنج‌های آلوده هندی

کشاورزی, دام و طیور, دامپروری, پرورش طیور

حامی محصولات ارگانیک

رایزن بازرگانی ایران در هند با بیان اینکه برخی بازرگانان ایرانی فقط دنبال منفعت هستند، گفت: واردات برنج بی‌‌کیفیت هندی به خاطر سفارش تجار سودجوست. محمد مداح از مسائل پشت پرده واردات برنج‌های هندی که گاهی شنیده می‌شود، آلوده به موادی مانند فلز سنگین و سمی آرسنیک هستند، پرده برداشت و گفت: در پی بحث‌هایی که در مورد آلودگی برنج‌های هندی به فلزات سنگین و آرسنیک وجود داشت، هیئت ایرانی متشکل از نمایندگان وزارت بهداشت، بازدیدی را از کارخانه‌های تولیدکننده برنج هندی داشتند.
 

برنج‌های معتبر هندی آلوده نیستند

وی افزود: وزارت بهداشت ایران یکسری استاندارد برای واردات برنج از هند مشخص کرده که معمولاً شرکت‌های درجه یک هندی این استانداردها را دارند و جالب اینجاست که همان برنج هندی که به ایران صادر می‌شود، به آمریکا و اروپا هم صادر می‌شود، اما آنها هرگز شکایتی از میزان آلودگی برنج را ندارند.

‌رایزنی بازرگانی ایران در هند با اشاره به اینکه یکی از مواردی که مدنظر هیأت ایرانی در بازدید از مزارع برنج هند بود، آب مصرفی در مزارع برنج بود، افزود: مشخص شد تمام آب مصرفی برای کاشت برنج سیستم تصفیه‌ای دارد. همچنین مقدار باقیمانده سموم در برنج‌های معتبر و استاندارد در پائین‌ترین حد بود.

رایزن بازرگانی ایران در هند با تاکید بر اینکه استانداردهای مواد غذایی ایران در برخی بخش‌ها بسیار بالاست، افزود: برای مواردی مانند خرید گوشت، کشورهایی مثل ویتنام و چین خریدشان را بر اساس استانداردهای ایران انجام می‌دهند که نشان می‌دهد کشورمان در زمینه کنترل مواد غذایی و استاندارد آن خوب عمل می‌کند.

 

  • آخرین پستها

آمار وبلاگ